Mobilní rozhlas

 
Vodárenská akciová společnost, a. s.

AMOK v Omicích

Dobečková navigace: Úvodní stránka > Zájmová sdružení > Loutkové divadlo AMOK > AMOK v Omicích >
Osudy loutkového divadla AMOK

V neděli 22.01.2006 zavítal Loutkoherecký soubor AMOK opět do svých rodných Omic.
Ano, právě v Omicích se více jak před 15 lety zrodila myšlenka o znovuvzkříšení loutkového divadla, které mělo v Omicích bohatou historii. O toto vzkříšení se postarala parta mladých lidí v čele se Stanislavem Antošem. Během několikaletého působení nového souboru v Omicích , který přijal za svůj název AMOK, prošlo jeho základnou na 30 omických nadšenců. Dá se říci, že kmenová základna byla téměř po celou jeho dobu stálá, což svědčí o opravdové zapálenosti oněch lidí pro tuto, v té době, netradiční činnost. Postupem let se však jeho činnost utlumovala až defakto zanikla. Bylo to způsobeno tím, že se někteří z členů odstěhovali, založili rodiny, podnikali apod. A tak se stalo, že naše loutkové divadlo od roku 1998 odpočívalo zakonzervované na půdě omického Obecního úřadu. Až jsme ho opět probudili k životu v roce 2004, kdy se nám podařilo dát dohromady novou partu nadšených lidí. Nový soubor zpočátku ovšem řešil zásadní otázku „kde zkoušet“, protože noví členové byli z různých obcí, zejména ze Zastávky a z Rosic. Po krátkém jednání se všemi novými členy a s některými členy původního souboru a po zjištění, že v Omické sokolovně nebude možné již zkoušet tak jako dříve, bylo rozhodnuto. Loutkové divadlo se komplet přestěhovalo do svého nového působiště a to do sokolovny v Zastávce. Zde našlo svůj nový domov a zde probíhají všechny zkoušky a přípravy na vystoupení.
Koncem roku 2004 a během loňského roku jsme odehráli pohádku „Jak drak unesl princeznu“ v Zastávce, Omicích, Domašově, Střelicích a v Rosicích. Zájem o naše vystoupení byl ovšem daleko a daleko větší. Bohužel z časových důvodů nebylo v našich silách uskutečnit více vystoupení. V letošním roce jsme odehráli novou pohádku „Vodník z černé tůně“ v Zastávce a v Omicích. 19.2.2006 budeme hrát ve Střelicích, patrně 9.4.2006 v Rosicích a v plánu je i představení v Domašově. Případná další vystoupení dle našich časových možností.
Osobně jsem opravdu moc rád, že se nám podařilo opět stabilizovat členskou základnu a že se nám snad daří přinášet našim malým divákům alespoň malou radost z pohledu na „oživlé“ loutky. Také doufám, že se k nám časem opět třeba přidají i někteří původní členové jako Ivo Pelikán, Pavla a Jirka Brzobohatí a třeba i někteří další.
A kteří že to vlastně jsou, ti noví členové?

Z původního souboru: Viktor Patera Omice
Jana Filová (dříve Šuterová) Rosice
Petra Horáčková Rosice
Michal Horáček Rosice
Noví členové: Marie Kudelová Zastávka
Denisa Streitová Zastávka
Michaela Blažeková Rosice
Bohdana Hlaváčková Zastávka
Oldřich Hlaváček Zastávka
Tomáš Kudela Rozdrojovice
Soňa Kudelová Rozdrojovice
Pavel Hrdlička Rosice
Josef Schuster Rosice

Všichni se těšíme na další vystoupení a doufáme, že v předvánočním čase letošního roku přijdeme zase s novou pohádkou i do Omic.
Za všechny členy.
Michal Horáček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: